Evet değerli arkadaşlar;

Niçin organik sabun?

Bu organik furyası haklı olarak gündemi uzun zamandır meşgul ediyor. Bu meyanda o kadar çok yazılıp çizildi ki artık konu sulanmış durumda ama şuna dikkat çekmek isterim ki; yazılanlar ve yapılanlar hala yetersiz ve bu konuda toplumsal bilincin yükselmesi için yapılacak her çalışma insanlık adına ve özellikle gelecek adına takdir edilmeli, teşvik edilmeli. Malumunuz dünya bütün ekolojik düzeniyle bize miras kalmadı emanetçileriz evet vurgulamakta fayda var bizler dünyanın sahipleri değil emanetçileriyiz her ne kadar miras kalmış gibi hoyratça davransak ta geçmişimizden aldığımız dünya kaynaklarını en güzel şekliyle tasarruf ettikten sonra geleceğimize çocuklarımıza torunlarımıza iade etmek anlayışı her bir ferdin bilincine oturtulmalı. Bu farkındalık yaşam kalitesini, toplum sağlık kalitesini yükselttiği gibi dünya ekolojik sisteminin kalitesinide yükseltecektir.

Organik sabun bu işin neresinde ?

Evet, isterseniz organik sabun bu işin neresinde sorusunu biraz irdeleyelim ve cevap bulmaya çalışalım. Arkadaşlar bir şey tamamen elde edilmezse tamamen elden bırakılmaz. Bizler bu sağlıklı ve yüksek kaliteli sitemin dünya ekolojik sisteminin bozulmaması adına çok büyük çabalar sergileyemeyebiliriz belki belki gücümüz buna yetmeyebilir bilgimiz, kültürümüz, ekonomimiz, sesimiz belki yetmeyebilir ama bu meyanda elbette bir katkımız olur küçük ama yapabileceğimiz bir şeyler mutlaka vardır. Ve yine gözden kaçırılmaması gereken bir konu; küçükler bir araya gelerek büyüklerden daha büyük olabilir. Arkadaşlar zararlı kimyasalların ve bunlardan elde edilen ürünlerin kullanılması, tüketilmesi belki ilk etapta maliyeti düşük ve ulaşılması kolay olsa da orta ve uzun vadede sağlığımıza ve neslimizin sağlığına ve dünya ekolojik sisteminin bozulması noktasında insanı dehşete düşürecek veriler bugün dünyanın gündemine oturmuş durumda. Tükettiğimiz ürünlerle ve daha dehşet verici durum sürekli tükettiğimiz ürünlerle sürekli sürekli ve sürekli günde birkaç defa bu zararlı kimyasalları vücudumuza alıyoruz. Çocuklarımızın vücuduna alıyoruz ve bu zararlı kimyasallar ve katkı maddeleri belki kullandığımız ürünlerin görselliğini güzelleştiriyor, dayanıklılığını artırıyor,  maliyetini düşürüyor ama bizim ve neslimizin dayanıklılığını ve görünüşünü ve sağlığını ve zeka düzeyini ve algı düzeyini sürekli aşağıya çekiyor.

Arkadaşlar lütfen kimyasal sabun tehlikesinin farkına varalım.

Bu basite alınacak ve görmezden gelinecek bir konu değildir. Bu sadece kendimize değil neslimize yapılacak bir saldırıdır. Basit bir örnek ; bir düşünün kullandığınız temizlik ürünlerini ve bunları ne kadar farklı alanlarda kullandığınızı bir düşünün çamaşırda, bulaşıkta, kişisel bakımda, hali yıkamada, cam silmede vs. gittikçe gider.

Ve bunları ne kadar sıklıkla yaptığımızı bir düşünün doğaya saldığımız evet bizim bizzat saldığımız zararlı kimyasalları bir düşünün havaya, denize, toprağa, vücudumuza saldığımız kimyasalları bir düşünün ve bunları bir şehrin bir ülkenin ve dünya insanları olarak sürekli ama sürekli her dakika her saat her gün yıllılardır yaptığımızı ve daha yıllarca yapacağımızı bir düşünün. Ben düşününce, hayal edince dehşete kapılıyorum. Tüylerim diken diken oluyor. Arkadaşlar bizim yaşayabileceğimiz standartlardan başka bir dünya yok. Bu düzeni bozmamak adına ve emanetçi olduğumuz bu sitemi nesillerimize en güzel şekliyle bırakabilme adına yapabildiğimiz küçük şeyleri küçümsemeden hayata geçirmemiz konusunda acele etmemiz gerektiğine inananlardanım.

Bizler NATURAL NEZAFET olarak;

Bizler NATURAL NEZAFET olarak kişisel bakım ve temizlik alanında sürekli tükettiğimiz ve doğa ya atığını saldığımız ve vücudumuza aldığımız ve her evde herkesin en çok kullandığı ürünlerden olan doğal sabun konseptinde bu bilinçle hareket ediyoruz ve şunun farkındayız biz sadece sabun üretimi yapmıyoruz biz aynı zamanda sağlıklı nesiller, sağlıklı insanlar ve daha iyi bir dünya için, daha iyi bir gelecek için çalışan ve bu farkındalığın gereklerini yerine getirmeye çalışan büyük bir fabrikanın küçük bir çarkıyız. Ve bu alanda farkındalığı yüksek ve gelen  tehlikenin farkında elinden geleni yapmaya çalışan her ne kadar biz onları tanımasak ta aynı davaya hizmet eden büyük bir ailenin ferdi olmanın haklı gururunu yaşayanlardanız.

Saygılarımla

Natural nezafet

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir