Evet değerli arkadaşlar;

İsterseniz organik sabunla ilgili sohbetimize devam edelim. Evet,organik sabun öyle kısa sohbetlerle bitirilecek ve geçiştirilecek bir konu değildir. Evet bu gerçeği bende yeni anlamış birisi olarak sizlere de bunu ilan ederim. Sabun önemlidir. Her ne kadar biz bunu farketmesekde bu  böyledir.

Düşünsenize hayatımızda subunun yerini yada şöyle sorayım size 10 gün sabunsuz bir hayatı hayal edin desem.

Of ortalık çok pis koktu. Hayat çekilmez oldu. Bedenimiz bize ağır gelmeye başladı .insanlar bize ağır gelmeye başladı hayat çekilmeze doğru hızla koşuyor. Hastalıklar konusuna girmeyi beklemeyelim. Yok yok biz bu hayalden bir an önce çıkalım. Yoksa hayat bedenimizi terk edecek. Yokluğunun hayaline bile tahammül edemediğimiz sabun ne kadar önemli imiş. Evet ,değerli arkadaşlar birde organik sabun olursa kullandığımız sabun isteseniz birazda bunu hayal edelim.Bakalım hayalimiz bizi nerelerde gezdirecek hangi güzellikleri yaşatacak.Düşünebiliyormusunuz,akşama kadar dışarıdasınız eve dönüyorsunuz günün bütün stresi ve kiri pası elbiselerinize ve cildinize ve saçlarınıza sirayet etmiş. O kirli halin, bedeninizle beraber ruhunuza yaptığı ağırlığı hissedebiliyormusunuz? Bir an önce rahatlamaya ihtiyacınız var .Evet bir an önce rahatlamalısınız.Beklemeden ,oturmadan, yatmadan,yemekten hemen önce bir an önce banyoya ihtiyacımız var. Ve en temel ve sağlıklı sadece bedenimizdeki kirlerden bizi kurtarmakla kalmayan ve aynı zamanda bitkisel yağlardan elde edilen, zararlı kimyasalların olmadığı ve kendisine mahsus orijinal kokulu bitkisel yağlardan elde edilen doğal sabunlarımızla yaptığımız bir banyo keyfi, evet lütfen hayal edin ve hayalinin bile bizleri ne kadar rahatlattığını hissedin. İşte bu keyfi sizlere yaşatmak için sürekli çalışıyoruz .

Acaba diyorum aynı keyfi,

içerisinde zararlı kimyasalların bulunduğu kişisel bakım ürünleriyle yaşamak mümkün mü?O ÜRÜNLERİ KULLANIRKEN KAFAMIZ NE KADAR RAHAT! bu konudaki detayları internetten kolayca bulmak mümkün. Şimdilik o bilgileri internete havale ederek bu konuya derinlemesine girmek istemiyorum ama ileride bu konuda detaylı bir yazı ebette kaleme alacağım. Âmâ şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; ürünlerin maliyetlerini düşürme adına her sektörde yapılan bazı tasvip etmediğimiz uygulamalar olduğu gibi organik sabun veya doğal sabun veya natürel sabun veya ev yapımı sabun artık her ne derseniz. Bu alanda da maliyet düşürme ve haksız rekabet yapma adına, toplum sağlığını hiçe sayarak yapılan yanlış uygulamalarda yok değil.Kullanılmış yağlardan yapılan sabunlar mı dersiniz, içerikte belirtilen yağlar delilde daha düşük fiyatlı yağlar mı dersiniz,atık yağlarımı dersiniz. Evet konu çok can sıkıcı maalesef hemen hemen her türlü yağdan sabun yapmak maalesef mümkün.Lütfen,aldığınız ürünün fiyatına bakarken birazda maliyet odaklı bakalım .Basit düşünelim bahsedilen kıymetli yağlardan elde edilen böyle bir organik ürün nasıl olurda bu fiyatlarda piyasada satılabilir. Evet cevabı bildiniz. Daha ucuza mal ederek. Daha kötü hammadde kullanarak.

Arkadaşlar lütfen kullandığımız ürünlere özellikle ;gıda olarak ve kişisel bakım ürünü olarak ve mümkünse hayatımıza temas eden bütün ürünlere çok ama çok dikkat edelim biraz araştıralım emin olun bugünün dünyasında bilgiye ulaşmak çok kolay lütfen ama lütfen bu imkanlardan faydalanalım emin olun kaliteli ve doğal ürünler maliyeti yüksek gibi görünsede hayat kalitemize yaptığı katkı göz önüne alındığında ve tekrarlamakta fayda var ,insan sağlığını hiçe sayan ve tamamen maliyet odaklı üretilen ürünlerin sağlığımıza verdiği zararlar gözönüne alındığında …….ve artık fazla söze gerek yok diye düşünüyorum.

Sağlığınız Basite Alabileceğiniz Bir Konu Değildir.SÖZ KONUSU SAĞLIK OLDUĞUNDA MALİYET HESABI YAPANLAR EN BÜYÜK MALİYETE KATLANMAK ZORUNDA KALACAKLARDIR

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir